Oferujemy szeroki wybór zajęć dodatkowych dla twojego dziecka

Poza profesjonalną opieką w ramach opłaty stałej zapewniamy dzieciom zajęcia dodatkowe.

• Rytmika
  • Musical Babies
  • Karuzela Kultury
  • Teatrzyki

Rytmika

Zajęcia muzyczno-ruchowe, które mają na celu wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Prowadzone zabawy mają na celu kształtowanie dziecięcej wrażliwości na otaczający je świat. W trakcie zajęć mają okazje poznać różne instrumenty, dotknąć ich, spróbować wydobyć dźwięk oraz posłuchać muzyki na żywo. Realizowana tematyka jest dostosowana do wieku i potrzeb dzieci oraz do realizowanej aktualnie tematyki zajęć. Rytmika w żłobku to okazja do rozwijania poczucia rytmu, poznania prostych układów tanecznych, zgodnej pracy w grupie.

Krzysztof Pocałujko – trener zajęć muzycznych, absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UWM. Największą radość sprawia mu dzielenie się pasją muzyczna oraz aktywizowanie najmłodszych do działań muzycznych takich jak śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, gra na instrumencie i taniec.

Musical Babies

Zajęcia muzyczno-ruchowo-sensoryczne w języku angielskim dla dzieci do 3 roku życia. Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy z rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach. Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć. Najważniejszym aspektem jest nabycie prawidłowego wzorca wymowy angielskiej, nauka języka angielskiego nie jest jednak jedynym celem zajęć, kontakt z wartościową muzyką oraz możliwość interakcji z innymi dziećmi sprawia, że zajęcia sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci, rozwijają wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z nauką języka obcego, tj. z zakresu muzyki, rytmiki, oraz motoryki małej.

Prowadzący: Wujek Tomek i Ciocia Marta

Tomasz Banul – magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w szkolnictwie. Jest również muzykiem – pianistą i gitarzystą, ukończył studia muzyczne – jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku, tworzy własną muzykę i aktywnie koncertuje. W 2017 roku zainteresował się programem Musical Babies, który wydał mu się idealnym połączeniem jego dwóch pasji. Nawiązał kontakt z autorką programu, przeszedł szkolenie niezbędne do pracy tą metodą i otworzył ośrodek Musical Babies Olsztyn-Szczytno.

Marta Jutrzenka – studentka medycyny, obdarzona nieprzeciętnymi zdolnościami wokalnymi, grająca na ukulele, znająca świetnie angielski, a przede wszystkim ujmująca swoim uśmiechem, spontanicznością i życzliwością. Dołączyła do zespołu w 2019 roku.

Karuzela Kultury

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Jednym z głównych założeń zajęć jest nauka poprzez zabawę. Dzięki wykorzystaniu wielu metod, dzieci podczas wspólnych zabaw ćwiczą między innymi: pamięć roboczą, koncentrację, kreatywność, wyobraźnię, koordynację, motorykę małą oraz dużą.

Do wspólnej zabawy korzystamy między innymi z:

-chusty animacyjnej oraz tunelu animacyjnego

-muzycznych zabaw z wykorzystaniem elementów metody ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne – dzięki tej metodzie dzieci zapoznawane są z muzyką klasyczną

-muzycznych zabaw ruchowych z wykorzystaniem metod Stowarzyszenia Klanza

-baniek mydlanych z wytwornicy

-zabaw z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, mat stópek, kolorowych piłeczek, piórek, pacynek (Żaba Aurerlia i słoń Stefan to znani przyjaciele dzieci), kreatywnych książeczek oraz materiałów przygotowanych przez prowadzącego zajęcia

Karolina Grzegorzewska- animatorka, właścicielka olsztyńskiej firmy Karuzela Kultury, działającej od ponad 10 lat na terenie Olsztyna oraz jego okolicach. Zajmującą się szeroką pojętą animacją czasu wolnego. W przeszłości aktywna wolontariuszka Fundacji „Dr Clown”, która w swojej działalności wykorzystuje terapię śmiechem. Od kilku lat dla wielu olszyńskich dzieci Ciocia Karolina, która prowadzi zajęcia między innymi w Żłobku Stokrotka. Certyfikowana trenerka Treningu Kreatywnego Wczesnego Rozwoju, Treningu Kreatywnego Rozwoju oraz Plastyki Ekspresywnej.

Teatrzyki

Studio Artystyczne EFEKT

Przedstawienia teatralne są dla dzieci olbrzymią frajdą. Specjalnie dla nich przygotowywane są przepiękne inscenizacje, które są swoistą wariacją na temat już istniejących, dobrze wszystkim znanych bajek.